Header Ads

Keputusan LTdL Peringkat Kedua: Guardini terpantas, Anuar keempat


Dari kiri, terbaik Asia, Gruzdev, Goesinne (raja bukit), Zabriske (jersi kuning) dan Guardini (raja pecut) meraikan kejayaan peringkat kedua LTdL 2012, semalam. | foto LTdL
WarkahDaily -- Kejohanan lumba basikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 hari ini masuk Peringkat Kedua laluan Putrajaya - Melaka dengan kayuhan sejauh 151 kilometer.

Pelumba dari pasukan Farnese Vini, Andrea Guardini berjaya memenangi Peringkat Kedua dengan catatan masa 3 jam 35 minit 19 saat. Pelumba sensasi negara, Anuar Manan yang mewakili pasukan Champion System hari ini telah membaiki kedudukannya berbanding di Peringkat Pertama, semalam.

Anuar hari ini berjaya menamatkan Peringkat Kedua dengan kedudukan keempat terbaik keseluruhan dengan catatan masa 3 jam 35 minit 19 saat.

Berikut adalah keputusan penuh LTdL Peringkat Kedua; Putrajaya - Melaka (25 Februari 2012)

KEPUTUSAN
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 3h35’19"
2. Jacobe Keough (USA) United Healthcare - 3h35’19"
3. Christian Delle Stelle (ITA) Colnago CSF Inox - 3h35’19"
4. Anuar Manan (MAS) Champion System - 3h35’19"
5. Raymond Kreder (NED) Garmin Barracuda - 3h35’19"
--------------------------------------------------
10. Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team - 3h35’19"
16. Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team - 3h35’19"
29. Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team - 3h35’19"
36. Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team - 3h35’19"
57. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team - 3h35’19"
58. Suhardi Hassan (MAS) Malaysia National Team - 3h35’19"


Keseluruhan – [JERSI KUNING]
1. David Zabrieskie (USA) Garmin Barracuda - 3h59’53"
2. Adam Phelan (AUS) Drapac Cycling - 4h00’53"
3. Darren Lapthorne (AUS) Drapac Cycling - 4h01’03"


Pelumba Asia terbaik – [JERSI PUTIH]
1. Dmitriy Gruzdev (KAZ) Astana Pro Team - 4h01’26"
2. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team - 4h01’32"
3. Behnam Khalili Khosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team - 4h01’39"


Tiga Pelumba Pecut Terbaik – [JERSI BIRU]
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 15 mata
2. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore - 15 mata
3. Jacobe Keough (USA) United Healthcare - 14 mata


Pelumba Pendakian Terbaik – [JERSI MERAH]
1. Floris Goesinnen (NED) Drapac Cycling - 8 mata
2. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore - 4 mata
3. Adiq Hussainie Othman (MAS) Champion System - 1 mata


Kedudukan pasukan keseluruhan terbaik
1. Garmin Barracuda - 12h02’35"
2. Drapac Cycling - @01’10"
3. Androni Giocattoli - @02’44"
--------------------------------------------------
19. Terengganu Cycling Team - @ 07’22"
20. Malaysia National Team - @ 08’24"


Kedudukan pasukan Asia terbaik
1. Astana Pro Team - 12h05’29"
2. Tabriz Petrochemical Team - @ 32"
3. MAX Success Sports - @ 03’10"
--------------------------------------------------
6. Terengganu Cycling Team - @ 04’28"
7. Malaysia National Team - @ 05’30"

--WARKAHDAILY
Dikuasakan oleh Blogger.