Header Ads

Keputusan LTdL Peringkat Keempat: Guardini terus menguasai, giliran Harrif naik podium


Wakil negara, Mohd Harrif Salleh dari pasukan Terengganu Cycling Team menjadi pelumba terbaik negara selepas menang tempat ketiga pada Peringkat Keempat LTdL 2012 dengan catatan masa 3 jam 57 minit 11 saat. | foto LTdL
BERIKUT ialah keputusan perlumbaan peringkat keempat kejohanan Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 dari Batu Pahat ke Muar sejauh 169.4 kilometer hari ini.

KEPUTUSAN
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia 3 jam 57 minit 11 saat
2. Jacobe Keough (USA) United Healthcare 3:57:11s
3. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 3:57:11s
4. Yohann Gene (FRA) Team Europcar 3:57:11s
5. Valentin Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team 3:57:11s
-------------------------------------------------------
7. Anuar Manan (MAS) Champion System 3:57:11s
10. Hossein Nateghi (IRI) Tabriz Petrochemical Team 3:57:11s
11. Mohd Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team 3:57:11s
19. Suhardi Hassan (MAS) Malaysia National Team 3:57:11s
33. Mohd Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 3:57:11s


Pelumba terbaik keseluruhan – [JERSI KUNING]
1. David Zabrieskie (USA) Garmin Barracuda 12:27:15s
2. Adam Phelan (AUS) Drapac Cycling 12:28:15s
3. Darren Lapthorne (AUS) Drapac Cycling 12:28:25s


Pelumba Asia terbaik – [JERSI PUTIH]
1. Dmitriy Gruzdev (KAZ) Astana Pro Team 12:28:48s
2. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team +06s
3. Behnam Khalili Khosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team +13s


Pelumba Pecut Terbaik – [JERSI BIRU]
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 45 mata
2. Jacobe Keough (USA) United Healthcare - 38 mata
3. Anuar Manan (MAS) Champion System - 35 mata


Pelumba Pendakian Terbaik – [JERSI MERAH]
1. Floris Goesinnen (NED) Drapac Cycling - 8 mata
2. Matteo Rabottini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 4 mata
3. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore - 4 mata


Kedudukan pasukan keseluruhan terbaik
1. Garmin Barracuda 37:24:41s
2. Drapac Cycling +01:10s
3. Androni Giocattoli +02:44s


Kedudukan pasukan Asia terbaik
1. Astana Pro Team 37:27:35s
2. Tabriz Petrochemical Team +0:32s
3. MAX Success Sports +03:10s

Sumber: Bernama.com
Dikuasakan oleh Blogger.