Header Ads

Keputusan LTdL Peringkat Keenam: Jose Serpa menang lagi, Saufi terbaik negara


Kejohanan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 sudah memasuki Peringkat Keenam yang berlangsung dari Proton Shah Alam hingga ke Genting Highlands, hari ini. Jarak kayuhan untuk Peringkat Keenam ialah 108km.

Perlumbaan Peringkat Keenam telah dimenangi Jose Serpa dari pasukan Androni Giocattoli dengan catatan masa 3 jam 09 minit 37 saat. Kemenangan ini adalah kali kedua beliau dalam kejohanan musim 2012.

Pelumba terbaik negara untuk hari keenam ini ialah Muhamad Saufi Mat Senan dari pasukan Terengganu Cycling Team dengan catatan masa 3 jam 14 minit 43 saat.

Berikut adalah keputusan perlumbaan hari ini, laluan Proton Shah Alam - Genting Highlands

KEPUTUSAN
1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli 3 jam 09 minit 37 saat
2. Victor Nino Corridor (COL) Azad University Cross Team 3:09:39s
3. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli 3:10:23s
4. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team 3:12:09s
5. Jackson Rodriguez (VEN) Androni Giocattoli 3:12:30s
-------------------------------------------------------
16. Muhamad Saufi Mat Senan (MAS) Terengganu Cycling Team 3:14:43s
21. Adiq Husainie Othman (MAS) Champion System 3:15:24s
37. Mohd Shahrul Mat Amin (MAS) Terengganu Cycling Team 3:20:19s
45. Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (MAS) Malaysia National Team 3:22:05s
47. Loh Sea Keong (MAS) OCBC Singapore 3:22:29s


Pelumba terbaik keseluruhan – [JERSI KUNING]
1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli 20:11:11s
2. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli 20:11:41s
3. Victor Nino Corridor (COL) Azad University Cross Team 20:12:07s


Pelumba Asia terbaik – [JERSI PUTIH]
1. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team 20:13:31s
2. Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team @ 02:03s
3. Andrey Zeits (KAZ) Astana Pro Team @ 02:08s


Pelumba Pecut Terbaik – [JERSI BIRU]
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 45 mata
2. Sonny Colbrelli (ITA) Colnago CSF Inox - 36 mata
3. Valentine Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team - 36 mata


Pelumba Pendakian Terbaik – [JERSI MERAH]
1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli - 27 mata
2. Matteo Rabottini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 24 mata
3. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli - 24 mata


Pasukan terbaik keseluruhan
1. Androni Giocattoli 60:37:34s
2. Astana Pro Team @ 13:37s
3. Champion System @ 13:41s

Pasukan terbaik keseluruhan Asia
1. Astana Pro Team 60:51:11s
2. Tabriz Petrochemical Team @ 04:48s
3. Terengganu Cycling Team @ 15:31s
Dikuasakan oleh Blogger.