Header Ads

Keputusan LTdL Peringkat Ketiga: Guardini juara lagi, Anuar naiki podium pertama


Dari kiri, Raymond Kreder (tempat kedua), Andrea Guardini (juara) dan Anuar Manan (tempat ketiga) dalam aksi Peringkat Ketiga Kejohanan berbasikal LTdL 2012, hari ini. | foto LTdL
WarkahDaily -- Kejohanan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 peringkat ketiga dari Melaka ke Parit Sulong dengan kayuhan sejauh 187.60km, hari ini, Ahad sekali lagi telah dimenangi oleh pelumba dari pasukan Farnese Vini, Andrea Guardini.

Pelumba dari Itali itu telah membuat catatan masa 4 jam 30 minit 11 saat sebaik tiba di destinasi, Parit Sulong.

Pelumba negara, Anuar Manan hari ini berjaya menaiki podium selaku pelumba ketiga terbaik keseluruhan bagi peringkat ketiga dengan catatan masa 4 jam 30 minit 11 saat.

Berikut adalah keputusan penuh LTdL Peringkat Ketiga; Melaka - Parit Sulong (26 Feb - Ahad)

KEPUTUSAN
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 4h30’11"
2. Raymond Kreder (NED) Garmin Barracuda - 4h30’11"
3. Anuar Manan (MAS) Champion System - 4h30’11"
4. Sonny Colbrelli (ITA) Colnago CSF Inox - 4h30’11"
5. Valentine Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team - 4h30’11"
--------------------------------------------------
15. Zamri Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team - 4h30’11"
16. Suhardi Hassan (MAS) Malaysia National Team - 4h30’11"
20. Adiq Hussainie Othman (MAS) Champion System - 4h30’11"
21. Nor Rizuan Zainal (MAS) Malaysia National Team - 4h30’11"
49. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team - 4h30’11"


Keseluruhan – [JERSI KUNING]
1: Zabriskie,David (USA) Garmin Barracuda - 8h30’04"
2: Phelan,Adam (AUS) Drapac Cycling - 8h31’04"
3: Lapthorne,Darren (AUS) Drapac Cycling - 8h31’14"


Pelumba Asia terbaik – [JERSI PUTIH]
1: Dmitriy Gruzdev (KAZ) Astana Pro Team - 8h31’37"
2: Alexandr Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team - 8h31’43"
3: Behnam Khalili (IRI) Tabriz Petrochemical Team - 8h31’50"


Tiga Pelumba Pecut Terbaik – [JERSI BIRU]
1. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 30 mata
2. Raymond Kreder (NED) Garmin Barracuda - 26 mata
3. Anuar Manan (MAS) Champion System - 25 mata


Pelumba Pendakian Terbaik – [JERSI MERAH]
1. Floris Goesinnen (NED) Drapac Cycling - 8 mata
2. Matteo Rabottini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 4 mata
3. Sea Keong Loh (MAS) OCBC Singapore - 4 mata


Kedudukan pasukan keseluruhan terbaik
1. Garmin Barracuda - 25h33’08"
2. Drapac Cycling - 25h34’18"
3. Androni Giocattoli - 25h35’52"
--------------------------------------------------
18. Terengganu Cycling Team - 25h40’30"
20. Malaysia National Team - 25h41’32" @ 08’24"


Kedudukan pasukan Asia terbaik
1. Astana Pro Team - 25h36’02"
2. Tabriz Petrochemical Team - 25h36’34"
3. MAX Success Sports - 25h39’12"
--------------------------------------------------
6. Terengganu Cycling Team - 25h40’30"
7. Malaysia National Team - 25h41’32"

--WARKAHDAILY
Dikuasakan oleh Blogger.