Header Ads

Keputusan LTdL Peringkat Ketujuh: Marco Canola juara, Suhardi pelumba terbaik negara


Marco Canola mendepakan tangannya selepas melepasi garisan penamat peringkat ketujuh LTdL 2012 dari Bentong ke Kuantan sejauh 205.8 kilometer, semalam.
WarkahDaily -- Kejohanan berbasikal Le Tour de Langkawi (LTdL) 2012 peringkat ketujuh melalui Bentong ke Kuantan dengan kayuhan sejauh 205.8km telah dimenangi oleh pelumba dari pasukan Colnago CSF, Marco Canola, semalam. Beliau telah mencatat kepantasan 4 jam 25 minit 17 saat untuk tiba di garisan penamat.

Pelumba terbaik negara pula dimiliki oleh pelumba dari pasukan Malaysia National Team, Suhardi Hassan dengan catatan masa 4 jam 25 minit 28 saat. Beliau berada di kedudukan kelapan terbaik keseluruhan, ketinggalan 11 saat di belakang pemenang tempat pertama.

Berikut adalah keputusan perlumbaan semalam, dari Bentong - Kuantan (205.8km)

KEPUTUSAN
1. Marco Canola (ITA) Colnago CSF Inox 4 jam 25 minit 17 saat
2. Seo Joon Yong (KOR) Seoul Cycling 4:25:17s
3. Serguy Klimov (KOR) Rusvelo 4:25:17s
4. Mathieu Claude (FRA) Team Europcar 4:25:17s
5. Floris Geosinnen (NED) Drapac Cycling 4:25:17s
-------------------------------------------------------
8. Suhardi Hassan (MAS) Malaysia National Team 4:25:28s
18. Mohd Harrif Salleh (MAS) Terengganu Cycling Team 4:26:52s
20. Anuar Manan (MAS) Champion System 4:26:55s
38. Amir Mustafa Rusli (MAS) Malaysia National Team 4:26:59s
41. Adiq Husainie Othman (MAS) Champion System 4:26:59s


Pelumba terbaik keseluruhan – [JERSI KUNING]
1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli 24:38:10s
2. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli 24:38:40s
3. Victor Nino Corridor (COL) Azad University Cross Team 24:39:06s


Pelumba Asia terbaik – [JERSI PUTIH]
1. Alexandre Dyachenko (KAZ) Astana Pro Team 24:40:30s
2. Ghader Mizbani (IRI) Tabriz Petrochemical Team +02:03s
3. Andrey Zeits (KAZ) Astana Pro Team +02:08s


Pelumba Pecut Terbaik – [JERSI BIRU]
1. Valentin Iglinskiy (KAZ) Astana Pro Team - 60 mata
2. Andrea Guardini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 47 mata
3. Raymond Kreder (NED) Garmin Barracuda - 41 mata


Pelumba Pendakian Terbaik – [JERSI MERAH]
1. Jose Serpa (COL) Androni Giocattoli - 27 mata
2. Matteo Rabottini (ITA) Farnese Vini-Selle Italia - 24 mata
3. Jose Rujano (VEN) Androni Giocattoli - 24 mata


Pasukan terbaik keseluruhan
1. Androni Giocattoli 73:58:31s
2. Astana Pro Team +12:06s
3. MTN Qhubeka +13:36s


Pasukan terbaik keseluruhan Asia
1. Astana Pro Team 74:10:37s
2. Tabriz Petrochemical Team +06:08s
3. Terengganu Cycling Team +16:55s
Dikuasakan oleh Blogger.